my story 2.8

22. listopadu 2015 v 16:20 | Ich |  my story 2
pokračování předchozí části

Kamenná chodba vede přímo. Po stranách občas vybíhá vchod do menších místností. Některé jsou ještě plné beden, keramiky a hlavně suti. Několik místností je zasypaných úplně. Úzká chodba se pak zužuje ještě víc a jednou jsem se musel protáhnout úzkou škvírou. Z ruky pak začala znovu téct krev. Chodba za mnou je klidná. Nic mě nepronásleduje. Konec chodby je zasypaný kamením. Tudy se ven nedostanu. Doufám, že existuje jiný východ a neumřu tu žízní.
Chodba se rozděluje. Pak znovu. Vyrývám značky do stěny. Dvě čáry vpravo. Tři čáry vlevo. Hodinky ukazují, že už bloudím šest hodin. Ještě že mám sebou vodu. Kdybych měl aspoň něco k jídlu. Za tohle je určitě dostanu. Dostanu se ven a najdu je. Nebo se nejdřív vrátím do města a počkám, jestli se vrátí živí. Pak je zabiju.
Dřevěné police vyplňují a proutěné koše vyplňují celou místnost. Jsou tu zbytky jídla. Vysušené ovoce, maso a zelenina. Pár tisíc let staré zásoby se rozpadají pod dotekem ruky. Něco by se však sníst ještě dalo. Jestli budu mít dost odvahy. Snad nebude tak zle, ale stejně dávám seschlé brambory a fazole do baťohu.
Místnost na konci chodby je plná plamenů. Oheň je cítit už zdálky. Na zvířata to však nevypadá. Plamínky se vůbec nehýbají. Možná se jedná o poklad. Bylo by skvělé najít místnost plnou artefaktů a pak zemřít žízní. Možná najdu artefakt, který mě dokáže zachránit. Musím to prozkoumat.
Místnost je plná zbraní. Kamenné meče a oštěpy s bronzovou špičkou. Pár rozpadajících se luků a vzadu v místnosti truhly. Z truhel vyzařují plameny, které hledám. Konečně nějaký poklad. Truhly nejdou otevřít. Jsou z kamene a přes všechnu snahu levá ruka nemá dost síly. Bronzový meč zajede s trochou snahy do škvíry pod víkem. Prastarý meč je ostrý jako břitva, musím dávat pozor. Páka zabrala. Víko odskakuje. Bolest hlavy je nesnesitelná, oči se nedokážou na nic zaostřit, zem se pode mnou propadá. Rána do hlavy. Konečně bolest ustává. Je tak těžké se na cokoli soustředit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama