my story 2.6

13. listopadu 2015 v 16:04 | Ich |  my story 2

pokračování předchozí části

"Dávej pozor sakra, zem je tu podkopopaná jak ementál." Zem je tu propletená úzkýma chodbama, situace je ještě horší po všech lidech, kteří se snažili chodby objevit a prozkoumat. "Nemůžeš koukat kam šlapeš? Radši se zastřel, tak zabiješ jenom sebe."
"Co je to ementál? Dá se to jíst?" Tlustej Jirka je žrout. Po smrti ostatních dostává jejich příděly a stejně si stěžuje že má hlad. Pokud se pod někým propadne zem tak pod ním. Jen kdyby byla díra dost velká na jeho zadek.
"Ty sežereš i kamení, tak proč se ptáš?"
Ostatních jdou vzadu po dvojcích rozestoupení do rojnice, aby neriskovali. Jenom já trčím vepředu jak pokusný králík. Měli jsme hlasovat, ale ne oni že by netrefili a já jsem placený abych našel cestu. Jak se dá ztratit, když mají jít jen rovně a přitom se nepraštit do stromu.
Na zemi leží čerstvě ulomená větev. Jak jsem si toho jen mohl nevšimnout. Plamínky se nám vyhýbají. Už od posledního útoku není zvíře, které by se k nám chtělo přiblížit. Myslel jsem že je to pachem, který na nás zanechalo. Vůl jsem vůl. Jasně sleduje nás a drží se blízko aby jsme ho neviděli. Úkrývá se ve větvích a hraje si s náma.
"Je na stromech. Přikrčte se a střílejte na vše co se pohne." Můj výkřik je měl dát do pohybu místo toho zmrzli na místě. To nejsou vojáci jen banda bouchačů s pistolema.
Černý mrak se vrhá na moji hlavu, možná jsem udělal osudovou chybu. Šipka do keře a pak kotrmelec. Jirka už zběsile střílí kolem. Pár kulek probzučí kolem mojí hlavy, ale bestii netrefí patrně ani jedna. Měl by víc mířit a míň řvát.
"Zamířit. Pal." Pušku na rameni příjemně kope. Výstřely se ozývají už i od ostatních. Nevypadá to že by si jich všímal. Už stojí nad Jirkou. Medvědovitá postava nemá šanci. Cupuje ho na kousky i přes zběsilý jekot kulometu. Pařáty vystupují všude z mraku a s každým máchnutí urvou i kus masa. Kdyby Jirka zhubnul třeba by zvládl utéct když bylo třeba.
"Zamířit, pal." Další kulka neškodně zmizí v jeho těle. Akorát se teď vrhá na mě. Těžko říct kolik nohou se odráží od země. Odhaduju to tak na sedm.
Zem se pohnula. Padám. Všechno kolem se mnou. Náraz je tvrdý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama