my story 2.3

4. listopadu 2015 v 12:00 | Ich |  my story 2
pokračování předchozí části

Úzká příkrá cesta se klikatí mezi stromy. Do údolí vedou dvě cesty. Delší cesta vede kolem řeky a na úpatí hor se odpojí malá stezka. Druhá cesta vede zkratkou pod útesem. "Lozil z vás někdo po horách? Brzo to bude třeba."
"Já." Ehan je šlachovitá tyčka. Moc toho neunese, ale s rukama to umí. "Trochu jsem dělal doprovod v horách na severu."
"Je to asi patnáctimetrová stěna zvládneš to?"
Z obličeje mu vyzařuje nejistota asi vodil hochy za prachy po horských stezkách a hráli si na horolezce. Další tělo dnes nepotřebujeme. "Pokud si nejsi jistý zkusím to sám." Jak kdybych já byl lepší.
"Ehan to zvládne. Jen si věř hochu." Tobě se to taky dobře mluví, když nic dělat nemusíš.
"Jo myslím že to zvládnu."
Plamínky okolo jsou pořád neklidné a větší zvířata se schovala úplně. Když si pohnem budeme večer v údolí. Pak už vše půjde podle mapy.
Pěšina se táhne vysoko nad hlavou. Až vylezem nahoru bude cesta ještě nebezpečnější. Když se na nás přižene může nás strhnout dolů všechny najednou. Snad už bude večer než se sem dostane skrz les delší cestou.
"Rozestavte se okolo a zbraně mějte nachystané. Jsi připravený. Až budeš nahoře připevni provaz a zavolej na nás."
"Dobře." Není času na zbyt malá postava vyráží vzhůru a postupně se přitahuje přes první metry cesty.
Postava je už v půlce cesty. Slunce pálí nad hlavou možná dnes přežijem. Jídlo polykám jen mechanicky. Zrak upřený na vzdalujícího se afgánce.
"Kde jste ho vlastně našli?"
"Ležel u silnice. Někdo ho unesl, když šel z páce domů. Když se na něm dost pobavili odvezli ho do ciziny a pohodily u silnice aby zemřel. Jeden mrtvý arab se tu snadno ztratí. Jeli jsme zrovna kolem jinak by zemřel. Naštěstí sebou máme i doktora. Po téhle fušce se může vrátit. Ví co nám dluží a je ochotný vše splatit."
Postava je už nahoře. Nakonec to zvládl, i když se párkrát málem zabil.
"Zvedejte se musíme se rychle dostat nahoru. Domluvte se kdo poleze poslední. Může to pořád čekat než většina z nás vyleze a pak zabít zbytek skupiny."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niki Niki | Web | 6. listopadu 2015 v 13:38 | Reagovat

To je dost dobrý. Máš pěkný styl psaní. Třeba z toho bude knížka jednou, hmm? Taky trochu píšu, jestli tě to zajímá, tak se mrkni ke mě na blog.:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama